090206

Universaalõli 500 ml (090206)

6.00

MOTIP, aerosool 500ml

MOTIPi analoog WD-40 le.

Silikoonivaba universaalne puhastamis-, määrimis- ja kaitsevahend, mis mingil määral asendab hulka teisi tehnilisi aerosoole.
Nagu kõik universaalsed asjad, ei asenda see täielikult igaks konkreetseks toiminguks mõeldud vahendit, kuid on mõnedes olukordades väga hea abimees.

Tänu mitmetele spetsiifilistele omadustele kasutatakse väga laialdaselt nii tööstuslikult kui kodustes majapidamistes.

Omadused:
1. Aitab avada kinniroostetanud poldid-mutrid ja muud detailid.
Tänu väga heale imbumisvõimele poeb igale poole vahele, lahustab roostet ja õlitab pinnad, selle tulemusel on mutreid või näiteks toruühendusi oluliselt lihtsam avada.
Spetsiaalne vahend selleks on MOTIP Roosteimmutus (0573).

2. Õlitab pinnad.
Jätab pindadele õhukese õlikihi, mis muudab need libedaks. Sobib igasuguste ukse- ja aknahingede, lülitite, elektri- ja käsitööriistade ja lõputu hulga muude määrimist vajavate asjade õlitamiseks. Siiski ei ole määrdekiht mehaaniliselt nii tugev ja püsiv, kui näiteks MOTIP Teflonmäärdel (0564).

3. Tõrjub niiskust.
Eemaldab niisketelt pindadelt vee, täpsemalt öeldes poeb läbi õhukese niiskusekihi, kinnitub pinnale ja moodustab sinna vett hülgava õlise kaitsekihi.
See näiteks aitab käivitada mootoreid, mille kõrgepingesüsteem ei tööta niiskuse tõttu korralikult. Spetsiaalne vahend selleks on MOTIP Vedel isolaator (0576).

4. Kaitseb roostetamise eest.
Jätab pindadele õhukese niiskust tõrjuva õlikihi, mis kaitseb korrosiooni tekke eest.
Aiatööriistade, jalgrataste, paadimootorite jms talviseks konserveerimiseks soovitame kasutada siiski näiteks MOTIP Vaseliini (0571), mis jätab kordades paksema ja tugevama kaitsekihi.

5. Puhastab.
Aitab eemaldada näiteks pigiplekke, nätsujääke, mõnda sorti kleebiste- ja liimijääke ning muud kinnikleepunud mustust.
Mitte ei lahusta mustust vaid poeb tänu väga heale imbumisvõimele erinevate pindade vahele ja pinda on lihtsam hõõrudes või kraapides puhastada.
Et vältida võimalikke värvikahjustusi, soovitame autokerelt pigiplekkide eemaldamiseks siiski kasutada spetsiaalset pigieemaldajat (0418 või AP2039), mis lahustab pigijäägid ja need saab maha pesta.

Kasutamisel jälgi ka pudelil olevat kasutusjuhendit!

motip
presto
commandant
valma
colormatic-vector-logo
Logo ColorWorks logo