090302

Vaseliin 500 ml (090302)

5.70

MOTIP, aerosool 500ml

Tehniline vaseliin on paks ja püsiv universaalne libestamis ja kaitsemääre.

Veekindel, happevaba, annab väga hea kaitse korrosiooni vastu.
Temperatuuritaluvus –30`C kuni +160`C.

Väga lai kasutusvaldkond nii kodudes kui tööstustes, sobib igasuguste plastmassist ja metallist detailide ja liidete määrimiseks ja kaitsmiseks.

Mõned näited ja soovitused:

– Kruvid, poldid, mutrid – näiteks puidukruve on pärast vaseliiniga töötlemist oluliselt lihtsam sisse keerata ja määre annab neile aastatepikkuse kaitse korrosiooni vastu.

– Akuklemmid – vaseliin moodustab väga hea ja pikaealise korrosioonivastase kaitsekihi kõigile klemmidele ja vooluühendustele.
NB! Ühenda klemmid lahti ja/või lülita vool välja enne määrimist ning oota vähemalt pool tundi pärast pihustamist, enne kui tagasi ühendad – selleks ajaks on tuleohtlikud butaan-propaan ja muud aerosooli survegaasid määrde hulgast aurustunud ja see ei plahvata enam esimesest sädemest põlema!

– Teleskoopantennid – vaseliin tagab antenni pika tööea, see muudab teleskoopühendused libedaks ja kaitseb neid rooste eest.

– Kärurattad – väga hea määre mitte väga suurt koormust taluma pidavatele rattavõllidele ja –laagritele, näiteks laokärud, tõukerattad, mööblirattad, rulluisud jne.

– Spinningurullid – määrib võllid ja hammasrattad, kaitseb neid ka soolase vee eest.

– Kroompindade kaitseks – näiteks jalgratta talvekorterisse panemisel soovitame vähemalt kõik kroomitud pinnad vaseliiniga üle käia, et need poleks kevadeks roosteplekikestega kaetud. Aga miks mitte ka kõik muud pinnad üle pihustada ja mitte ainult jalgrattal – sama kehtib ka muruniidukite ja muu tehnika talveks konserveerimisel.

Parimad määrdeomadused ja õige toime tulevad välja mõnikümmend minutit pärast pihustamist, kui lahustid on aurustunud, nagu kõigil aerosoolis määrdeainetel.

Kasutamisel jälgi ka pudelil olevat kasutusjuhendit!

motip
presto
commandant
valma
colormatic-vector-logo
Logo ColorWorks logo